REMENE

Remene slúžia k prenosu krútiaceho momentu a sú súčasťou všetkých pohonov. Rozlišujeme mnohé rôzne hnacie remene pričom najpoužívanejšie sú klinové remene. Ďalšími druhmi remeňov sú ploché, násobné, ozubené, drážkované (rebrované), variátorové, segmentové, či metrážne. V ponuke taktiež dopravníkové pásy, remenice, či spojky na matrážne remene.

Klinové remene slúžia na prenos energie z pohonnej jednotky ku koncovému zariadeniu, ich výhodou oproti iným riešeniam je nízka cena, nízka hmotnosť, široká možnosť aplikácie a v neposlednom rade pri poškodení remeňa nedochádza k poškodeniu zariadenia.

Ploché remene nájdu využitie predovšetkým vo výťahoch či automatizovaných skladoch. Vyrábajú sa z elastomérov ale aj z kože a textilu. Štandardným plochým remeňom je napríklad PU plochý remeň vyrobený z polyuretánu s ocelovým kordom.

Pre dosiahnutie rovnomerného zaťaženia sa používajú násobné remeňe, ktoré jednoduchšie môžeme popísať ako viacero klinových remeňov v jednom celku.

Ozubené remene dokážu pracovať bez preklznutia a tým zabezpečiť stály počet otáčok čo je významné predovšetkým v nových automatizovaných výrobných strojoch. Výhodami je okrem iného i vyššia odolnosť voči teplotám, vysoká pružnosť, nízke prepätie, odolnosť voči olejom a tichý beh.

Drážkované (rebrované) remene sú vhodné na prenos stredných síl, dobre sa chladia, rovnomerné rozloženie ťažných síl v celej širke a možnosť použitia v obmedzenom priestore patria medzi ich hlavné výhody.

Variátorové remene umožňujú vďaka svojej konštrukcii plynulú zmenu otáčok.

Segmentové remene sa využívajú v extrémnejších prostrediach nakoľko poskytujú vyššiu odolnosť oproti štandardným remeňom. Skladajú sa z častí / segmentov, ktoré sa spájajú na požadovanú dĺžku, vyrábajú sa zo špeciálneho polyuteránu a polysterových vlákien.

Remene okrem štandardných dĺžok sa predávajú aj metrážne, čiže narezaním požadovanej dĺžky z profilu, pričom sú spojkami spájateľné.

V ponuke máme taktiež rôtne typy remeníc: s upínacím puzdrom, s predvŕtaným otvorom, hliníkové remenice a pod.

Zo značiek distribuujeme Optibelt, Powerbelt, Steigentech, Continental, Rubena, Mitsuboshi a mnoho ďalších.

V našom SHOWROOMe v Bratislave držíme nízke počty niektorých remeňov, ktoré pravidelne dodávame našim partnerom, avšak v závislosti od počtu a typu vieme ich zabezpečiť pre našich klientov už do 24 hodín. Ak máte záujem o remene prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár, mailom alebo telefonicky. Radi Vám pri výbere poradíme.

Remene