TESNENIA

Tesnenie je mechanické tesnenie medzi dvoma objektami, ktoré sa bežne používa na zabránenie tlaku, korózie a tepelnej rozťažnosti a kontrakcie medzi dvomi objektami. Keďže povrch obrobeného materiálu nemusí byť dokonalý, nezrovnalosti sa môžu taktiež vyrovnať podložkami. Tesnenia sa vyrábajú z mnohých materiálov a v mnohých tvaroch, spomedzi nami distribuovaných spomenieme nasledovné:

O-krúžky sú jednoduché tesniace krúžky vyrábané z rôznych materiálov ako NBR, FKM, VMQ a pod. Okrem štandardných OR-10 môžu byť aj zapuzdrené FEP typ OR-11 a PTFE OR-12, alebo lepené OR-13 či vulkanizované OR-14 z o-kružkového kordu / profilu. Okrem veľkosti, materiálu, typu je dôležitou vlastnosťou o-krúžkov aj tvrdosť, ktorá sa obvykle pohybuje medzi hodnotou 70 a 90. Napríklad o-krúžok označný ako NBR90 je vyrobený z materálu NBR a pri vyššej tvrdosti - 90. Pre bežné aplikácie sa odporúča tvrdosť 70.

Ďalšími statickými tesneniami sú tzv. X-krúžky, H-krúžky, D-krúžky, UR krúžky (USIT), Oporné krúžky (konklávne, rovné a pod. BR10, BR-11, BR-12 a BR13), Hladké krúžky WR-10 až WR-13, Profilové tesnenia (WR-15), Štvorcové krúžky (SR-10), rôzne hygienické tesnenia (HS-10 až HS-12), prírubové tesnenia (FS-10 až FS-13), krycie tesnenia (CS-10 až CS-12), lepené tesnenia (BS-10 až BS-15) a na mieru vyrábané tesnenia.

Z rotačných tesnení máme v ponuke V-krúžky vyrábané z NBR alebo FKM, typy VR-A10, VR-S10, VR-E10, VR-L10 a VR-AX10. Taktiež v ponuke Axiálne a Radiálne tesnenia typov AS-10, AS-11, RD10, RD11 a RD14.

Tesnenia nájdu svoje uplatnenie taktiež v hydraulike, v ponuke máme širokú škálu hydraulických tesnení (stieracie krúžky, manžety, vodiace pásky). V princípe tu rozlišujeme dve tesnenia s rôznymi prevedeniami a to tesnenie piestu a tyče, alebo piestu aj tyče naraz.Typy od PS-10 po PS-50 a RS-10 po RS-89, prípadne RP30, RP70 a RP-75. Podobne tesnenia na piesty a tyče sa používajú aj v pneumatických zariadeniach, tu máme v ponuke typy PS-51, 81, 85, 86 a RS-85, 86, 93, 94 a 95.

V ponuke taktiež špeciálne gumové dielce z FFKM , materálu spájajúceho vynikajúce chemické a tepelné vlastnosti PTFE s elasticitou a tlakovou odolnosťou elastomérov ako aj samotných elastomérov s využitím prevažne v ropnom a plynárensom priemysle.

Vieme zabezpečiť aj iný tesniaci materiál ako tesniace a upchávkové šnúry, tesniace dosky a tekuté tesnenia.

V našom SHOWROOMe v Bratislave držíme predovšetkým o-krúžky, avšak v závislosti od počtu a typu tesnenia vieme ich zabezpečiť pre našich klientov už do 48 hodín. Distribuujeme mnohé značky tesnení ako Rubena či Dichtomatik, pri vyššom odbere preferujeme však značku Anyseals, lídra na trhu s tesneniami. K tesneniam vieme zabezpečiť aj certifikáty kvality podobne ako aj k iným našim produktom nakoľko na kvalitu dávame dôraz. Ak máte záujem o tesnenia prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár, mailom alebo telefonicky. Radi Vám pri výbere poradíme.

Tesnenia