VODIACE A KLZNÉ DIELY

Vodiace a klzné diely nájdu využitie v mnohých strojoch nielen v automobilovom a elektromechanickom priemysle. Vyrábajú sa z plastov ako polymérov ako aj z bronzu, mosadze, hliníka či keramiky. V tomto segmente okrem výroby na mieru na základe konštrukčného náčrtu ponúkame aj širokú škálu štandardizovaných produktov od popredných výrobcov ako Sankyo, Steinel, Agathon, Voestalpine a mnohých ďalších. V ponuke taktiež lacnejšia alternatíva z Číny.

Klzné puzdrá rozlišujeme prírubové, valcové vodiace, vŕtacie a existujú v rôznych prevedeniach a z rôznych materiálov. V závislosti od aplikácie je nutné zvoliť správne riešenie.

Klzné dosky sú špeciálne uloženia využívané na zníženie zaťaženia. Vyrábajú sa predovšetkým z PTFE na použitie pri teplotách do 150 °C a bronzu s grafitom pre náročnejšie aplikácie. Typickým príkladom klznej dosky sú klzné dosky okrúhleho tvaru od spoločnosti Sankyo pod označením SOBW-10 až SOBW-120, prípadne SOBWN bez otvorov na šrouby.

V ponuke taktiež vodiace stĺpiky, vodiace puzdrá a gulôčkové klietky.

V našom SHOWROOMe v Bratislave držíme niekoľko vzoriek, avšak v závislosti od počtu a typu vieme produkty zabezpečiť pre našich klientov už do 48 hodín. Taktiež vieme zabezpečiť diely vyrobené na mieru talianskym výrobcom. V takom prípade vieme zabezpečiť všetky potrebné technické certifikáty. Ak máte záujem o vodiace a klzné diely prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár, mailom alebo telefonicky. Radi Vám pri výbere poradíme.

Vodiace a klzné diely